- Címlap
- Multidiszciplináris közlekedésbiztonsági rendszerek kifejlesztése
Multidiszciplináris közlekedésbiztonsági rendszerek kifejlesztése
- Cím: Multidiszciplináris közlekedésbiztonsági rendszer kidolgozása: gépjármű biztonságtechnikai balesetvizsgálati szakmai sztenderek fejlesztése, verifikálása ütközési kísérletekkel
- Időszak: 2009-2012
- Program: Nemzeti Technológiai Program
- Azonosító: NTPCRASH
- Támogatás: 17 MFt
Leírás
A projekt során a legfőbb célkitűzésünk a csípőprotézist viselő személyek sérülési mechanizmusának feltárása közlekedési balesetek esetén.
Számos mérést, cadaver kísérletet, valamint ütközési tesztet hajtottunk végre a problémakör tanulmányozására, amelyeket végeselemes szimulációkkal is kiegészítettünk. A mérések eredménye alapján azt állapítottuk meg, hogy a csípőprotézist viselők műszerfal-sérülése a legtöbbször ficamodással végződik, vagy ha nem, akkor a medence törése helyett inkább a medencegyűrű egysége próbál megbomlani a keresztcsontnál és/ vagy a szeméremcsontnál.
Frissítés dátuma: 2020.01.13.
×
❱
❰
Legfrissebb hírek

Kinevezték az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika új szakmai koordinátorát
Május elsejétől Fábián Ákos István adjunktus látja el a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika szakmai koordinátori feladatait a Kenézy Gyula Campuson. Fábián Ákos kinevezését Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke adta át az Elnöki Hivatalban.

Enyhítették a maszkviselés szabályait a Klinikai Központban
Április 22-től, keddtől már csak az intenzív, a szubintenzív, az onkológiai és a hematológiai osztályokon, valamint az Infektológiai Klinikán kötelező az orrot és szájat eltakaró maszk viselése a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A kötelező maszkviselés szabályain azért enyhítettek, mert az elmúlt hetekben csökkent az akut légúti tünetekkel orvoshoz fordulók száma.

Új tüdőszűrő állomás a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központjában a világ egyik legkorszerűbb készülékével felszerelt tüdőszűrő állomás kezdte meg működését, ahol a tervek szerint évente több mint huszonötezer vizsgálatot végeznek majd. A tüdőszűrő ma már elsősorban nem a TBC, hanem egyéb betegségek, többek között a tüdőrák korai felismerését szolgálja.