- Címlap
- A nanokompozit alapú csontpótlás új megközelítési módja
A nanokompozit alapú csontpótlás új megközelítési módja
Cím: A nanokompozit alapú csontpótlás új megközelítési módja
Időszak: 2009-2012
Program: OTKA
Azonosító: OTKA K76834
Támogatás: 23,9 MFt
Leírás: Ebben az OTKA projektben a célunk, hogy egy új, nanokompozit alapú csontpótló anyagot fejlesszünk ki. Jelenleg az állatkísérleteknél tartunk.
- Gaspar A, Nagy A, Lazar I. Integration of Ground Aerogel Particles as Chromatographic Stationary Phase into Microchip, Journal of Chromatography A, doi:10.1016/j.chroma.2010.12.091
- Szabó BA, Kiss L, Manó S, Jónás Z, Lázár I, Fábián I, Dezső B, Csernátony Z. Szuperkritikus körülmények között előállított csontpótló aerogél kompozitok vizsgálata állatkísérleti modelleken. Biomech Hung 2013;VI(2):52-63.
- Manó S, Ferencz Gy, Lázár I, Fábián I, Csernátony Z. A Sloof technika nanokompozit csontpótló anyaggal történő alkalmazhatóságának meghatározása biomechanikai vizsgálatokkal. Biomech Hung 2013;VI(2):64-72.
Frissítés dátuma: 2020.01.13.
×
❱
❰
Legfrissebb hírek

Kinevezték az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika új szakmai koordinátorát
Május elsejétől Fábián Ákos István adjunktus látja el a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika szakmai koordinátori feladatait a Kenézy Gyula Campuson. Fábián Ákos kinevezését Szabó Zoltán professzor, a Klinikai Központ elnöke adta át az Elnöki Hivatalban.

Enyhítették a maszkviselés szabályait a Klinikai Központban
Április 22-től, keddtől már csak az intenzív, a szubintenzív, az onkológiai és a hematológiai osztályokon, valamint az Infektológiai Klinikán kötelező az orrot és szájat eltakaró maszk viselése a Debreceni Egyetem Klinikai Központjában. A kötelező maszkviselés szabályain azért enyhítettek, mert az elmúlt hetekben csökkent az akut légúti tünetekkel orvoshoz fordulók száma.

Új tüdőszűrő állomás a Klinikai Központban
A Debreceni Egyetem Klinikai Központ Bethlen utcai Járóbeteg Szakellátási Központjában a világ egyik legkorszerűbb készülékével felszerelt tüdőszűrő állomás kezdte meg működését, ahol a tervek szerint évente több mint huszonötezer vizsgálatot végeznek majd. A tüdőszűrő ma már elsősorban nem a TBC, hanem egyéb betegségek, többek között a tüdőrák korai felismerését szolgálja.